در حال بارگیری...
16 مرداد

افزایش قیمت اینترنت تثبیت شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همزمان با حذف بسته‌های اقتصادی اینترنت از سرویس‌های در دسترس اپراتورهایی چون ایرانسل و همراه اول، مودم‌های ارائه شده این دو خدمات دهنده نیز به شدت محدود شد.

هر دو خدمات دهنده عمده اینترنت همراه در ایران، بسیاری از مودم‌های اینترنت خود را در حالی ناموجود کرده‌اند که این مودم‌ها در فروشگاه‌های اینترنتی دیگر در دسترس هستند اما پشتیبانی‌های این دو خدمات دهنده پاسخ روشنی درباره چرایی این اتفاق نمی‌دهند.

قیمت مودم در سال‌های اخیر افزایشی قابل توجه را تجربه کرده و مودم‌های در دسترس این دو خدمات‌دهنده بیش از یک میلیون تومان قیمت دارد.

بیشتر بخوانید:

انتقاد تند نماینده مجلس از گرانی اینترنت: تعرفه بسته‌های جدید متناسب باحقوق وزیر است

اینترنت ایران؛ گران‌تر از اروپا و کندتر از آنگولا

چرا اینترنت گران شد؟

بهای اینترنت در حالی با رشدی قابل توجه روبرو شده است که در جریان تبلیغات انتخاباتی وعده‌هایی در خصوص کاهش قیمت اینترنت از سوی رییس‌جمهوری و تیم همراهش داده می‌شد.

در روزهای ابتدایی حذف بسته‌های اقتصادی نیز اما و اگرهایی در خصوص قانونی بودن یا غیر قانونی بودن افزایش قیمت‌ها مطرح شد اما در نهایت این وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که موضوع را تایید کرده ودر سخنانی، عکس وعده‌های داده شده در انتخابات تاکید کرد برای ماندگاری شبکه چاره‌ای جز افزایش قیمت اینترنت نیست.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در اظهاراتی قانونی بودن افزایش قیمت اینترنت را تایید کرده است.

«صادق عباسی شاهکوه» با اشاره به اینکه مرجع تعرفه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است، گفت: آخرین مصوبه تعرفه اینترنت همراه مربوط به سال ۹۵ و اینترنت ثابت مربوط به سال ۹۶ است و بعد از این تاریخ، کمیسیون مصوبه‌ جدیدی دراین‌باره نداشته‌ است.

وی به تعیین کف و سقف قیمت بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات برای اپراتورها اشاره کرد و افزود: اگر اپراتورها بین کف و سقف قیمت بفروشند و با دلایل توجیهی عدم مخالفت سازمان را گرفته باشند تخلفی نکرده‌اند و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌عنوان ناظر مصوبات کمیسیون تنظیم برای رعایت حدود قانونی قیمت‌ها بسیار حساسیت دارد و هرگونه افزایش حداقلی در چارچوب مقررات هم حتماً باید با توجیهات کامل و اطمینان از تداوم خدمت و افزایش کیفیت

دیدگاه خود را بنویسید